Jarný detox

Detox eliminuje škodlivé toxické látky z organizmu.

Každú sekundu sa v našom organizme vytvárajú nové a nové odpadové látky metabolizmu. Každú sekundu je preto ľudské telo nútené zbavovať sa ich spolu so škodlivinami prijatými ústami, dýchaním a pokožkou z vonkajšieho prostredia.

Detoxikácia eliminuje tieto škodlivé a toxické látky a čistí od nich pľúca, pečeň, obličky, lymfatický systém a hrubé črevo. Existuje viacero programov detoxikácie organizmu. Jedným z nich je jarný detox.

Význam jarnej očisty (MUDr. Vojtech Pálházy)

Človek je jediným tvorom Zemi, ktorý konzumuje jedlo aj vtedy, keď nemá hlad! Čiastočne môže zato aj evolúcia, ktorá naučila človeka konzumovať viac jedla než aktuálne jeho telo potrebuje. Samozrejme, veď keď sa objavila nejaká zver, ktorú bolo možné uloviť a nakŕmiť svoje deti, rodinu, tak bolo potrebné mať v sebe dostatok energie. Lenže človek je zvláštny tvor, okrem iného je obdarený nemalou dávkou požitkárstva. Prakticky sa to prejavuje tak, že nevie kedy prestať s tým jedlom. A poriadne zaťažuje svoj organizmus, predovšetkým tráviaci systém svojho tela. V takom prípade najviac trpí pečeň. Náš otrok. Pracuje 24 hodín denne. Musí prekontrolovať každé sústo, každý miligram prijatého jedla. Musí vychytať všetky jedy, odborne vyjadrené toxíny. Bohužiaľ jeho pracovná kapacita nie je neobmedzená! A po určitej dobe stráca krok. Nevyriešené úlohy sa musia odložiť, nespracované toxíny niekam uložiť. Najprv do väziva pohybového aparátu, do vnútornej vrstvy ciev, a postupne do rôznych orgánov.

Naši starí rodičia veľmi dobre poznali tento mechanizmus. Žili prirodzenejším spôsobom života, v zime sa pohybovali menej, ale konzumovali kaloricky výdatnejšie jedlá, spomeňme si napríklad na zimné zabíjačky. Na jar sa potom realizovali očistné kúry, detoxikácia. Použime recepty našej starej mamy na očistu s medvedím cesnakom, žihľavou, púpavou, prasličkou poľnou, zlatým dažďom, sirôtkou, sedmokráskou, či listami z brezy alebo orecha. Samozrejme v bohatej pokladnici ľudového a prírodného liečiteľstva by sa našli aj ďalšie recepty. Pre väčšinu ľudí je problémom čas. Z desiatich ľudí osem odpovie, „kde by som ja našiel čas na zbieranie liečivých rastlín!“.

Členovia Klubu zdravia CaliVita vedia, že môžu na očistu použiť aj doplnky našej organizácie. Na prvom mieste je Pure Yucca. Na prednáškach zvyknem hovoriť návod. Prvý týždeň ráno na lačno 1 kapsulu, od ôsmeho dňa ráno aj večer jednu kapsulu na lačno. Dávku možno zvýšiť až na 2×2 kapsúľ. Pozor, veľmi dôležitý je pitný režim. Potrebné je denne vypiť 3 litre tekutín! Kúru s Pure Yuccou môžeme veľmi výhodne skombinovať s Chlorophyll liquid. Alkalizuje a výborne regeneruje sliznicu celého tráviaceho traktu. Vedľajším ziskom bude zdravie kĺbov, zvýšenie pružnosti a výbušnosti pohybov. Keď máte známeho, nebodaj príbuzného v Číne, bude Vám vehementne odporúčať Detox Patch. Sú to liečivé náplaste, ktoré si pripevníte večer pred spaním na chodidlá. A ráno budete šokovaní, ako cez noc zčerňajú večer biele vankúšiky. V Číne vedia, že na nahromadené toxické látky v tele pôsobí aj zemská príťažlivosť, preto je ich najväčšia koncentrácia v chodidlách. Tieto náplaste denne používa v Číne až 20 miliónov obyvateľov.

8 DÔVODOV

Prečo CaliVita

1.

Tradícia

CaliVita ponúka produkty v tej najvyššej kvalite už vyše dvadsať rokov.

2.

Prírodné materály

Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, pochádzajúce z tých najlepších zdrojov.

3.

Vývoj

V priebehu vývoja produktov sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania do organizmu.

4.

Záruka kvality

Na všetky naše produkty CaliVita poskytujeme 100% záruku kvality.

5.

Dôslednosť

Naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.

6.

Made in USA

Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.

3.

Kontrola kvality

Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP za neprestajnej kontroly a previerok FDA.

4.

Certifikácia

Všetky naše produkty sú v súlade s predpismi SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.

Produkty CaliVita

Prírodné produkty pre jarný detox

Liquid chlorophyll
LIQUID CHLOROPHYLL PLUS (473 ML)

47.90 €

36.00 €

Chlorofyl, ktorý rastlinám prepožičiava ich zelenú farbu, je extrémne účinnou zásaditou látkou, pomocou ktorej si môžete zachovať alebo obnoviť acidobázickú rovnováhu svojho tela. Okrem toho je tiež skvelým detoxikačným prostriedkom a má aj mierne diuretické účinky, takže je nevyhnutnou súčasťou očistnej terapie.

Spirulina chlorella plus
SPIRULINA CHLORELA PLUS (100 TABLIET)

42.46 €

31.93 €

Chlorofyl, ktorý sa v rastlinách nachádza, môže mať priaznivý vplyv na acidobázickú rovnováhu tela, a tak jemným spôsobom zabezpečuje detoxikáciu a alkalizáciu. Tableta tiež v zhustenej podobe obsahuje patentovanú zmes užitočných látok pochádzajúcich zo zeleniny a ovocia, ktoré sa príliš nekonzumujú. Produkt vďaka extraktu lykopénu a luteínu poskytuje účinnú ochranu proti voľným radikálom.

Pure yucca
PURE YUCCA (100 KAPSÚL)

23.90 €

18.00 €

Saponíny, prírodné zlúčeniny v juke podobné steroidom, majú diuretické, protizápalové, protikŕčové a antioxidačné účinky. Extrakt z tejto rastliny obsahuje niekoľko enzýmov, chlorofyl, antioxidanty a ďalšie účinné látky. Pure Yucca môže podporiť detoxikáciu tráviaceho systému tak, že zrýchli metabolizmus, a tým urýchli aj vylučovanie škodlivých látok.